Notatki z naszych podróży, z dziećmi i bez
Blog > Komentarze do wpisu
Hiszpania - co przywieźć?

Bardzo lubię ciekawe, oryginalne przedmioty z różnych stron świata, na które można sobie patrzeć w swoim własnym domu i przypominać sobie miłe wakacyjne chwile. Mamy na przykład w domu peruwiański zegar z indiańskimi symbolami, który przywiózł kiedyś T, i ceramiczne słońce oraz księżyc z Krety. Hiszpania pod tym względem nieco mnie rozczarowała - nie znalazłam tam nic oryginalnego, wykonanego w duchu miejsca, a sklepy z pamiątkami dla turystów przywodziły mi na myśl podobne sklepy w Kołobrzegu lub w Ustce. Może po jakieś ciekawsze przedmioty trzeba udać się bardziej w głąb lądu, lub poszukać ich w zaułkach? - kiedyś to sprawdzimy.

Dzieciom spodobały się stroje - Mikołajowi piłkarski, Madzi - hiszpański, obydwa oczywiście made in China.

Laleczka obok Madzi też jest hiszpańska, wisiało ich pełno na straganach, w różnych kolorach, a ponieważ każda dziewczynka powinna mieć lalkę-szmaciankę, więc i Madzia zdołała nas do tego przekonać.

Na pewno warto zrobić w samochodzie miejsce na butelki i przywieźć wino. Dla przykładu, Rioja marki Campo Vieja rocznik 2006, jest u nas po około 40 PLN, a w Hiszpanii identyczna kosztowała 2,5 euro. Nasza "piwniczka" wzbogaciła się więc o kilkanaście butelek. Smakowało nam także wino Abadija Mantrus, którego kompletnie wcześniej nie znaliśmy. Będąc w okolicach Barcelony i mając więcej czasu, można wybrać się do miasteczka Vilafranca del Penedes. Penedes to najbardziej znana katalońska apelacja win. Można tam odwiedzić lokalne winiarnie i oczywiście zaopatrzyć się w doskonałe wina. Nam niestety zabrakło na to czasu, a poza tym to już raczej wycieczka dla osób nie obarczonych dziećmi.

Przywieźliśmy też sobie trochę oliwy i kaparów. Miałam nadzieję na przyprawy, ale pod tym względem w sklepach nie było żadnej rewelacji. Najbardziej żałowałam, że nie dysponujemy samochodem-chłodnią, a w domu wielką zamrażarką, żeby przywieźć sobie zapas ryb i owoców morza ;)

wtorek, 11 sierpnia 2009, gania76

Polecane wpisy

Komentarze
2012/07/19 14:52:08
Polecam artykuł o tym, co warto m.in. z Hiszpanii przywozić: wolnakuchnia.com/kulinarne-podroze-co-przywiezc-z-wloch-i-hiszpanii.html